Darmowa dostawa od 1 400,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Szafy chłodnicze piekarnicze

( ilość produktów: 3 )

Podstawowym elementem wyposażenia większości lokali cukierniczych i piekarniczych jest odpowiednio rozplanowana kuchnia i magazyn, gdzie zawsze powinna znajdować się szafa chłodnicza piekarnicza. Urządzenia chłodnicze tego typu służą do przechowywania półproduktów i gotowych wyrobów w idealnych warunkach temperaturowych, zapobiegając ich niszczeniu i generowaniu strat finansowych przez dane przedsiębiorstwo. W naszym sklepie dostępne są różnorodne szafy chłodnicze dla piekarni i cukierni różniące się wydajnością, wielkością oraz kształtem i układem wnętrza. Wszystkie pochodzą od firm takich jak ASBER, Dora Metal, YATO Gastro oraz Fagor, które są doskonale znane w środowisku gastronomicznym. Przejrzyj koniecznie wszystkie dostępne szafy chłodnicze cukiernicze i piekarnicze!

Szafa chłodnicza piekarnicza lub cukiernicza – dlaczego warto ją mieć?

Szafy chłodnicze dla cukierni i piekarni są skonkretyzowanymi urządzeniami przeznaczonymi do przechowywania pożywienia, półproduktów oraz gotowych dań w odpowiednio niskiej temperaturze na tacach piekarniczych i cukierniczych. Przechowywanie całych tac z zawartością nie jest możliwe w innych urządzeniach niż szafy chłodnicze na tace piekarnicze, dlatego ich zakup jest bardzo opłacalny i właściwie nieunikniony. Sprzęt ten zawsze jest wykonany ze stali nierdzewnej przeznaczonej do użytku profesjonalnego, która nie chłonie zapachów oraz zanieczyszczeń, dlatego stanowi optymalny i higieniczny wybór spośród innych surowców. Stal jest pozbawiona porów oraz mikroskopijnych nierówności, dzięki czemu usunięcie z jej powierzchni zaschniętych zabrudzeń jest proste i szybkie. 

Gruba izolacja termiczna, zazwyczaj wstrzykiwana pod dużym ciśnieniem pomiędzy ścianki, charakteryzuje się wysoką gęstością i skutecznym izolowaniem wnętrza od warunków panujących na zewnątrz. Co to oznacza? Szafy chłodnicze cukiernicze od wewnątrz są zabezpieczone przed wahaniami temperatury spowodowanymi np. otwieraniem drzwi do lokalu lub nagłym załamaniem pogody. Wiele starszych urządzeń miało z tym bardzo duży problem. Kolejną zaletą izolacji znajdującej się w ściankach jest obniżenie rachunków za prąd, gdyż agregat nie musi pracować ciągle pod pełnym obciążeniem, tylko służy do podtrzymywania optymalnej temperatury przez cały czas eksploatacji szafy chłodniczej na tace piekarnicze.

Informacje na temat oferowanych szaf, które warto poznać

Szafy chłodnicze piekarnicze są wyposażone w wyjmowane prowadnice, które łatwo utrzymać w czystości, a w ich wnętrzu znajduje się także wiele półek o dużej ładowności. Duże odstępy w pionie pomiędzy prowadnicami pozwalają na umieszczenie na tacach również wysokich wyrobów, a bezpieczne czynniki chłodzące zapewniają wydajne działanie przez cały czas użytkowania. Nie można zapomnieć, że szafa chłodnicza cukiernicza wyposażona jest w parowniki z wymuszonym obiegiem powietrza oraz w skraplacze, które zapobiegają osadzaniu się na pożywieniu kurzu i brudu. Dzięki temu dania oraz półprodukty są zabezpieczone przed ich zniszczeniem. Zamów już dziś nową szafę w naszym sklepie oraz przejrzyj naszą bogatą ofertę urządzeń i akcesoriów w kategorii chłodnictwo. W razie pytań zadzwoń do nas lub napisz, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy wątpliwości.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 771 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-15
Szybka wysyłka zamówienia (szybsza niż na karcie produktu). Niestety produkt uszkodzony - wgięty róg stołu.
2024-06-26
Wszystko szybko i profesjonalnie
pixel